3 تفاوت عمده بین رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)

با توجه به اینکه هنوز برخی از دوستان دقیقا تفاوت رابطه کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را نمیدانند در اینجا به 3 تفاوت عمده UI و UX اشاره میکنم.
1-رابطه کاربری (UI) در واقع طراحی بصری (visual design) یا گرافیک نرم افزار است که کاربر شما در محصول نهایی با آن مواجه میشود اما تجربه کاربری (UX) طراحی تعامل (interaction design) نرم افزار می باشد که در واقع راه های تعامل کاربر با نرم افزار را مشخص می کند.


2- اساس رابط کاربری اصول طراحی گرافیک، ترند ها و سبک های مختلف طراحی UI می باشد اما اساس تجربه کاربری استفاده از داده هاییست که از تحقیق در مورد نیاز ها، احساسات و علایق کاربر بدست امده است.
3 – و آخر اینکه تجربه کاربری وایرفریم یا یک ساختاری از امکانات را نشان میدهد ولی واسط کاربری شامل رنگ، المان ها و ایکن ها، تایپوگرافی و عناصر گرافیکی نرم افزار به عنوان مثال دکمه ها، منو ها، باکس های دریافت محتوا و … می باشد.
امیدوارم این مطلب مورد رضایت علاقه مندان قرار گرفته باشد.

ارسال نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *
شما می توانید استفاده کنید از HTML همانند کد زیر: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>